ÖLÜMSÜZ AŞKLAR

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ÖLÜMSÜZ AŞKLAR

YENİ PAYLAŞIM ADRESİNİZ...

3 posters

istediginiz internet sitesini programsız da engelleyebilirsiniz

emre06
    emre06
    ORGENERAL
    ORGENERAL

istediginiz internet sitesini programsız da engelleyebilirsiniz Empty istediginiz internet sitesini programsız da engelleyebilirsiniz

Mesaj tarafından emre06 Ptsi Haz. 22, 2009 1:36 pm

Bilgisayarınızda programsız site engellemek istiyorsanız aşağıdaki klasörü açınız.
    C:\WINDOWS\system32\drivers\etc
    Bu klasörde "hosts" adlı bir dosya bulunacaktır. Bu programı not defteri ile açın. Birkaç yaz göreceksiniz. IP numaraları göreceksiniz. Mesela şu yazı sizde de mutlaka olacaktır ve bu yazıyı bulun:
    127.0.0.1 localhost
    Bunun altına aşağıdaki yazıyı ekleyin
    127.0.0.1 www.siteadi.com
    Bu yukarıdaki adres yerine engellemek istediğiniz site adresini yazın ve dosyayı kaydedin. Sonra o siteye bağlanmayı deneyin ve göreceksinizki bağlanamayacaksınız
    Ben kendim denedim. Ve çok işime yaradı.
    Birde not ekleyeyim: Sisteminizde doğacak sorunlardan ben sorumlu değilim Bende sorun çıkarmadı ama yinede yasal uyarımı yapayım. Zaten sigaranın üzerinede bişiler yazıyorlar ama yinede içenler var. konuyu fazla uzattım. Yukarıdaki gibi site açılmasını engelleyebilirsiniz.
    turan0618
    turan0618
    TUĞGENERAL
    TUĞGENERAL

Erkek Mesaj Sayısı : 153

istediginiz internet sitesini programsız da engelleyebilirsiniz Empty Geri: istediginiz internet sitesini programsız da engelleyebilirsiniz

Mesaj tarafından turan0618 Salı Haz. 23, 2009 11:42 am

guzel miş
    salih
    salih
    ALBAY
    ALBAY

Erkek Mesaj Sayısı : 146

istediginiz internet sitesini programsız da engelleyebilirsiniz Empty Geri: istediginiz internet sitesini programsız da engelleyebilirsiniz

Mesaj tarafından salih Salı Haz. 23, 2009 5:27 pm

dnedim ama kimse yutmuo
    salih
    salih
    ALBAY
    ALBAY

Erkek Mesaj Sayısı : 146

Mesaj tarafından salih Salı Haz. 23, 2009 5:27 pm

ama bn bulurum
    emre06
    emre06
    ORGENERAL
    ORGENERAL

Mesaj tarafından emre06 Perş. Haz. 25, 2009 11:24 am

birine yollmana gerek yokki arkadasım.senin yapacagın verilen linki takıp ederek.gerekli işlemleri yapmak.bu işlem senin pc uzrnden istenilmeyen sitelere engellemeni saglıyor

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 10:46 am